Andrija Ćorić briljirao protiv Cibone

Namučio se aktualni hrvatski prvak, ali ipak je sezonu otvorio pobjedom. Cibona je u Trnskom bila domaćin Vrijednosnicama Osijek koje je, nakon dosta peripetija oko datuma odigravanja utakmice, svladala rezultatom 101:97.

Brokeri su se dobro držali kroz prvu četvrtinu i nisu dopuštali domaćinu da ode na veću razliku. Međutim, Cibona bolje ulazi u drugu dionicu te serijom 9:3 dolazi do prve dvoznamenkaste prednosti na susretu (30:20).

Imala je zagrebačka momčad i 14 koševa viška u završnim minutama prvog poluvremena na koje je otišla sa sedam poena prednosti (49:42). Ipak, sjajnom trećom četvrtinom, u kojoj ubacuje 31 poen, gosti uoči posljednjih deset minuta dolaze do minimalnog vodstva (73:72).

Sedam minuta prije kraja imali su gosti četiri koša viška (85:81), ali uslijedila je serija Cibone od 14:1. U četiri minute Vukovi su primili taj jedan poen i otišli na 95:86. Nisu se gosti predavali, dolazili su i na minus dva, no slobodnim bacanjima Cibona je odlučila pitanje pobjednika.

Shane Gibson s 22 poena, Marko Ramljak s 15 poena i Josip Bilinovac s 14 koševa i pet asistencija bili su najbolji kod Cibone.

Najbolji kod gostiju bio je Andrija Ćorić s 21 poenom, šest skokova i osam asistencija, Andrija Šarenac dodao je 20 koševa.