Andrija Ćorić odličan u pobjedi protiv Kvarnera

Cibona je stigla do pobjede u susretu petog kola A-1 lige, u Domu Dražena Petrovića ugostila je Kvarner i upisala pobjedu 93:77. Domaćin je dominirao susretom i sigurno slavio bez korištenja onih koji s najvećom minutažom iz prve momčadi…

Šakić, Žižić, Joksimović, Rozić propustili su gostovanje Kvarnera u Domu Dražena Petrovića, ali nije bilo problema za Cibose. Predvođeni Nikom Slavicom slavili su 93:77 uz izbjegavanje posebne neizvjesnosti.

Kako je susret odmicao, tako je i prednost Cibone sve više rasla i u posljednjoj četvrtini bila je bliže 20 razlike nego granici dvoznamenkaste prednosti.

Riječani su prve poene iz igre upisali nakon gotovo šest minuta, Cibona je već imala visoku prednost 10:1, ali gosti su do kraja prve četvrtine smanjili na samo 16:14 da bi sredinom druge četvrtine poveli s 30:26.

Nakon te trice Barnjaka, domaća klupa pozvala je minutu odmora i uz dobru rolu Johnsona i Ćorića domaćin je napravio seriju 17:5 i vratio konce igre u svoje ruke.

Vrlo brzo u drugom poluvremenu domaćin se odvojio na dvoznamenkastu prednost, imao je u nekoliko navrata plus 15 i dalje nije bilo nikakvih problema.

Do kraja susreta Cibosi su rutinski održavali visoku prednost i na kraju upisali novu pobjedu te tako nastavili pobjednički niz.

Nik Slavica susret je završio s 24 poena i osam skokova, Paolo Marinelli dodao je 17 poena, a Elijah Johnson 12 poena uz 11 asistencija. Kod Kvarnera Mauro Veljačić ubacio je 18 poena uz po šest skokova i asistencija dok je Mate Vucić dodao 15 poena i osam skokova.