Andrija Ćorić postigao 11 pogodaka u novoj pobjedi Vrijednosnica Osijek

Večeras su Vrijednosnice Osijek zasluženo pobijedile Dubravu Furnir.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Dubrava Furnir 94:79 (27:12, 25:20, 22:24, 20:23)

Vrijednosnice: Bašić 6, Jordano 23, Ćorić 11, Buljević 14, Darling 9, Filipović 2, Kujundžić 14, Dmitrović, Šarenac 12, Pehli, Jelavić, Lakić 3.

Dubrava: Šarac 1, Gulam, Hortman 19, Majić 8, Šutalo 14, Proleta, Cvitanović, Vujić 8, Perić 14, Smolić 15, Šimović.

Brokeri su bolje otvorili utakmicu, već u prvoj četvrtini su napravili plus 15 za 27:12 te se već tada moglo vidjeti u kojem smjeru će ići utakmica. Prvo poluvrijeme domaćin je bio puno dominantniji, imao je bolji postotak šuta, više asistencija i skokova, bolju tranziciju. U drugoj minuti drugog poluvremena zabijenom tricom Lovre Buljevića Brokeri odlaze na velikih plus 24 razlike za rezultat 59:35. Nakon toga težili su atraktivnoj košarci i napravili mnoge pogreške što su gosti iskoristili te napravili seriju 15:1 za 65:56. Potom je uslijedila serija Vrijednosnica 9:0 i treća četvrtina završava rezultatom 74:56.  Vrijednosnice Osijek su zasluženo pobijedile sa plus 15 rezultatom 94:79. Kod Vrijednosnica najbolji su bili Antonio Jordano, Robert Kujundžić i Lovro Buljević dok su kod protivničke ekipe Christopher Hortman i Ante Smolčić.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Danas smo odradili sve ono što smo se dogovorili, odigrali smo koncentrirano od početka do kraja. U periodu kada smo imali plus 25 razlike smo se malo opustili, išli smo težiti atraktivnosti, no ostalo je sve bilo na super razini.

Igrač Vrijednosnica – Robert Kujundžić: Dobra utakmica sa puno poena, htio bi čestitati suigračima na odličnoj igri. Znali smo da ekipu Dubrave ne smijemo podcijeniti, pokazali su da mogu igrat i sa prve tri ekipe, vidili smo to protiv Gorice.

Trener Dubrave – Vladimir Krstić: Prvo bi se zahvalio klubu Vrijednosnice Osijek za poklon što mi je dao za lijepo sjećanje što sam bio ovdje, drugo čestitam Osijeku što je zasluženo pobijedio. Imali smo problem u tranzicijskim poenima od Osijeka, Osijek je bolje pogađao trice i tranzicije te im je to donijelo pobjedu.

Igrač Dubrave – Filip Šimović: Zaslužena pobjeda Osijeka, odlična utakmica. U prvom poluvremenu su nas iskontritali i zabili puno trica što su nastavili malo manje u drugom poluvremenu, šut ih je išao,  protiv toga se jednostavno teško braniti pogotovo kada primimo više od 80 poena. Bilo koja ekipa koja primi 94 poena mislim da teško ima šanse protiv ovakvog protivnika.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 24.1.2020. u 18:00h u Gorici protiv KK Gorica.