Andrija Ćorić u borbi za finale

Hrvatska juniorska košarkaška reprezentacija plasirala se u polufinale Europskog prvenstva U18 u Rigi. Na krilima sjajnog Paola Marinellija (22 poena i 9 asistencija) momčad Ante Nazora nastavila je borbu za obranu prošlogodišnjeg zlata Šarićeve generacije.

Četvrto mjesto u drugom krugu nije hrvatsku juniorsku reprezentaciju smetalo u četvrtfinalnom okršaju protiv prvoplasirane momčadi druge skupine – Rusije. U odličnoj partiji Hrvatska je slavila 82:72 i plasirala se u polufinale Europskog prvenstva.

Od prve minute vidjelo se da je Nazorova momčad u pravom ritmu i dobroj formi. Paolo Marinelli sjajno je dirigirao napadima naše momčadi i uz pratnju visokog trojca Žganec – Arapović – Mazalin “kormilario” do visokih 44:29 na poluvremenu.

Rusi su u nastavku krenuli na sve ili ništa i u trećoj četvrtini uspjeli su prepoloviti zaostatak (48:56). No, mladi Hrvati spriječili su bilo kakvu primisao o potpunom preokretu, sačuvali prednost do kraja i uzdignutih ruku dočekali završni zvuk sirene.

Paolo Marinelli utakmicu je završio s 22 poena i 9 asistencija, Karlo Žganec s 15 poena i 11 skokova, Arapović s 12, Mazalin s 11 ubačaja i po osam skokova svaki. Brotnjak Andrija Ćorić je u 16 minuta igre ubacio 8 poena, uz ukradenu loptu i skok. Kod Rusa su najbolji bili Fedorčenko s 23 poena i 9 skokova i Martinov s 19 ubačaja.

Hrvatsku u polufinalu u subotu očekuje okršaj protiv domaćina Latvije.