Andrija Stipanović briljira u dresu Bosne i Hercegovine

Seniorska reprezentacija naše države je porazila Estoniju u trećem kolu turnira u Zagrebu rezultatom 86:75. Naša reprezentacija je evidentno podigla formu i danas došla do rutinskog trijumfa.

Naši momci su već nakon prve dionice igre imali dvocifrenu prednost, a rezultat je glasio 21:11. Na poluvremenu smo imali devet poena viška, a rezultat je glasio 41:32.

Već početkom treće četvrtine se vidjelo da su naši momci u ovom trenutku ipak bolji tim. Dobili smo treću četvrtinu rezultatom 24:18 i na ulasku u posljednjih deset minuta smo imali prednost od 65:50.

Do kraja su Estonci pokušali doći do preokreta, ali nisu uspjeli. Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Andrija Stipanović sa 19 poena, dok je Elmedin Kikanović ubacio 15 poena i imao 4 skoka. Alex Renfroe je dodao 12 poena i imao 3 asistencije.