Andrija Stipanović MVP Superkupa ABA lige

Košarkaši Cedevite prvi su pobjednici ABA Superkupa. U finalnom dvoboju u Baru svladali su Budućnost 78:69 u susretu u kojem su prvu četvrtinu dobili s 21:2 pa drugu izgubili s 33:13 da bi na kraju ipak slavili…

Prvo izdanje ABA Superkupa pripalo je Cedeviti koja je bila najbolja na turniru u Baru i prva odnijela trofej u svojevrsnoj generalnoj probi uoči nove sezone.
U finalu protiv Budućnosti bilo je puno uspona i padova, Cedevita je fantastično krenula pa neobjašnjivo pala i onda ipak uspjela u drugom poluvremenu dovršiti posao.
Počelo je pomalo nevjerojatno, Budućnost je odigrala očajnu prvu četvrtinu i završila ju za rubriku vjerovali ili ne bez ijednog ubačaja iz igre. Fantastičnom obranom Cedevita je prvu dionicu dobila s nevjerojatnih 21:2.
I nakon takvog ulaska u utakmicu Cedevita je svejedno bila u zaostatku na poluvremenu. Budućnost je svu napadački lošu igru iz prve četvrtine naplatila u drugoj, preokrenula rezultat i na odmor odnijela vodstvo 35:34.

U drugom dijelu Cedevita je ponovno okrenula stvari na svoju stranu, povela s deset razlike da bi se Budućnost vratila u posljednjoj dionici, ali serijom 10:0 Cedevita ipak riješila pitanje pobjednika.
Andrija Stipanović predvodio je Cedevitu s 20 poena i devet skokova dok je Demetris Nichols dodao 19 poena. Kod Budućnosti Nikola Ivanović ubacio je 20 poena.