Borbeni Dodig pružio jak otpor Ferreru

Nakon što je Marin Čilić u ranijem dijelu subotnjeg programa poražen od Juana Monaca, u noćnom programu poraze su upisali Borna Ćorić i Ivan Dodig te se oprostili od turnira u Indian Wellsu…

Hrvatski tenis u pojedinačnom dijelu Indian Wellsa ostao je na jednom predstavniku nakon polovično odigranog drugog kola. Ivan Dodig i Borna Ćorić priključili su se Marinu Čiliću i upisali poraze.

Dodig je odigrao odličan meč protiv Davida Ferrera i u pravoj drami upisao tijesan poraz s 8:6 u 13. igri trećeg seta. Dodig se nije predavao i u trećem setu spasio je tri meč lopte, no ne i četvrtu.

Nakon što je uzeo prvi set, glatko je izgubio drugi te se vodila velika borba u trećem setu. Oba igrača propustila su prilike za oduzimanje servira u ranoj fazi seta da bi Ferrer stigao do breaka u završnici. Ipak, Dodig je odmah uzvratio i nakon što je spasio dvije meč lopte, izborio je tie-break.

U tie-breaku Španjolac je imao više koncentracije u završnici i s 8:6 izborio prolaz u treće kolo.