Bosna i Hercegovina porazila Izrael u prvom kolu turnira u Zagrebu

Seniorska reprezentacija naše države je večeras odigrala prvi od tri posljednja pripremna meča za nastup na Europskom prvenstvu u Francuskoj. Izabranici selektora Duška Ivanovića su porazili Izrael rezultatom 80:79.

Izrael će biti i naš protivnik na Eurobasketu koje počinje 5. septembra. Iako smo u jednom trenutku imali dvocifreni zaostatak, naši momci su odlično reagovali sredinom treće četvrtine i na kraju smo došli do trijumfa.

Izrael je nakon prve četvrtine imao prednost rezultatom 23:21, a na poluvremenu su vodili rezultatom 45:36. Poveli su rezultatom 47:36, a onda su Kikanović, Renfroe i Milošević uveli utakmicu u rezultatski egal.

Rezultat na kraju treće četvrtine je glasio 63:62 za našu reprezentaciju. Sjajnu partiju je u posljednjoj četvrtini pružio naš centar Andrija Stipanović i na kraju smo uspjeli poraziti Izrael.

Najefikasniji u redovima našeg tima je bio kapiten Elmedin Kikanović sa 14 poena, dok je Miroslav Todić ubacio 13 poena i imao 8 skokova. Andrija Stipanović je dodao 12 poena i 6 skokova. Na drugoj strani je najbolju partiju pružio Lior Eliyahu sa 16 ubačenih poena.