Brotnjo bolje od Salinesa

MNK Brotnjo u  utakmici 8. kola Premijer futsal lige BiH rezultatom 6:5 svladalo je sinoć FC Salines. U jako kvalitetnoj i zanimljivoj utakmici odigranoj u Čitluku slavila je ekipa pod vodstvom trenera Mateja Čilića, a Čitlučanima je ovo četvrta pobjeda u sezoni.

Utakmica je počela odlično za domaću momčad. Tomislav Bošnjak u 2. i 3. minuti pogađao je mrežu Slainesa, koji se u igru vratio pogotkom Srđana Ivankovića iz 4. minute. Domaćini su odgovorili pogocima Ante Galića i Kristijana Pantića, nakon čega su za gostujuću momčad pogotke postigli Maid Ramić i Amar Hasić, pa je Salies sredinom prvog poluvremena bio ponovno na samo pogodak zaostatka (4:3).

Dvije minute prije kraja poluvremena Zvonimir Ćavar je povisio prednost Brotnja na 5:3, a u 26. minuti Anto Galić postigao je pogodak za 6:3. Gotovo cijelu utakmicu Salines je odigrao sa Darkom Milanovićem u ulozi vratara-igrača, što je stvaralo dodatni pritisak na obranu Brotnja, ali i otvaralo mogućnost domaćoj momčadi da brzom kontrom kazni otvoreniju igru gostiju.

Do kraja utakmice Maid Ramić postigao je još dva pogotka, dok su kontra napadi Brotnja završavali bez pogotka, ali Brotnjo je ipak na kraju slavilo zasluženu pobjedu pred domaćim navijačima.

Na poluvremenu utakmice 8. kola Premijer futsal lige BiH nastupili su mladi talenti iz Škole futsala Lupi.

MNK Brotnjo: Ivanković, Pantić, Bošnjak, Šimić, Grgić, Pehar, Galić, Odak, Medić, Marković, Ćavar.

FC Salines: Hodžić, Ivanković, Buljubašić, Isanović, Ramić, Džombić, Hasić, Jusić, Idriz, Milanović.