Cedevita bez šanse kod Uniksa, Stipanović najbolji u redovima Vitamina

Niti treće kolo TOP-a 16 Eurokupa nije bilo uspješno za Cedevitu koja je na gostovanju kod Uniks Kazana upisala najuvjerljiviji poraz u ovom dijelu natjecanja.

Nakon minus šest protiv MoraBanc Andorre (87:81) i minus 14 (98:84) na gostovanju kod Zenita, zagrebačka je momčad danas još jednom gostovala u Rusiji, ovoga puta kod Uniks Kazana koji je do druge pobjede u ovoj fazi natjecanja stigao rezultatom 105:70.

Kao što to rezultat i sugerira, domaćin je bio superiorniji u većini statističkih kategorija, imao je 30 asistencija, čak 13 više od Cedevite, kao i šest izgubljenih lopti manje (15 – 9). Kada na to nadodamo 63% šuta za dva i 57% za tricu, pobjeda je bila neminovna.

Tijekom prvog poluvremena Cedevita se uspijevala držati, iako je domaćin vodio većinu vremena, a nerijetko i s deset koševa viška. Susret je prelomio odličnom trećom četvrtinom koju je dobio s 26:16, a uoči posljednjih deset minuta imao je 19 koševa viška (73:54). Do kraja dvoboja još je uspio i podebljati konačnu razliku.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Jamar Smith s 19 koševa i deset asistencija, dok je Raymar Morgan dodao 14 poena i pet skokova. Andrija Stipanović sa 16 koševa i devet skokova te Justin Cobbs s 15 poena bili su najbolji kod Cedevite.