Cedevita do prednosti na startu polufinalne serije, Budućnost pala u Draženovu domu

Krenula je polufinalna serija ABA lige za Cedevitu koja je kao domaćin igrala u Draženovu domu. Zagrebačka momčad slavila je rezultatom 90:83 i tako već u Podgorici može osigurati prolazak u finale. Bio je to vrlo čvrst dvoboj, s dosta nervoze, slobodnih bacanja i tehničkih pogrešaka, ali kada je bilo najpotrebnije domaćin je odigrao bolje, sačuvao stečenu prednost te upisao pobjedu.

Cedevita nije dobro krenula u utakmicu i dosta se mučila u napadačkom dijelu. Nakon nekoliko dobrih reakcija u obrani Budućnost je poentirala, a sa sedam uzastopnih poena stigla do vodstva 13:7. Međutim, zagrebačka momčad uzvraća vrlo brzo pa tako tricom Ede Murića zaključuje seriju od 12:3, a ista je razlika ostala do kraja prve četvrtine kada je bilo 21:18.

Kao što se i moglo očekivati, nijedna se momčad nije uspijevala ozbiljnije odvojiti. Malo je vodio domaćin, a malo gost, dok je posljednja minuta prvog poluvremena pripala Budućnosti koja je ipak otišla na predah s minimalnom prednošću od 38:37.

Cedevita je na početku nastavka uzvratila i preuzela vodstvo na krilima Andrije Stipanovića (45:40), ali kako je stiglo tako je vrlo brzo i otišlo. Budućnost je dosta promašivala iza linije za tricu u tom periodu, a dobar period u igri domaćin je iskoristio za seriju 7:0 i najveće prednosti na susretu jedne momčadi (63:55).

Na ulasku u posljednju četvrtinu zagrebačka je momčad imala šest koševa viška (65:59). Držala se Budućnost još neko vrijeme u egalu, međutim, Cedevita je održavala prednost i nije dopuštala preokret. Tako je Elgin Cook ubacio slobodna bacanja za 87:78 minutu i pol prije kraja, a s obzirom na to da u sljedećoj minuti nije bilo koševa, pokazao se i kao presudan trenutak.

Cobbs je predvodio Cedevitu s 23 poena i pet asistencija, dok je Jacob Pullen dodao 20 koševa, a Elgin Cook 14 poena i šest skokova. Budućnost je predvodio Earl Clarke s 23 poena.