Cedevita rano slomila otpor Cibone i upisala uvjerljivu pobjedu

Košarkaši Cedevite stigli su do druge pobjede u finalnoj seriji i tako došli na korak do obrane naslova prvaka Hrvatske. U Domu sportova Vitamini su susret prelomili već u prvom poluvremenu i u konačnici upisali visoku pobjedu 81:54…

Presliku prve utakmice gledali smo u trećoj, ovoga puta s razlikom oko konačnog pobjednika. Cedevita je do druge uzastopne pobjede i na korak do novog naslova prvaka stigla visokom pobjedom rezultatom 81:54.

Osim prvih nekoliko minuta cijela je utakmica pripala branitelju naslova koji je u potpunosti dominirao na obje strane terena, već do polovice druge dionice stigao do 20 koševa viška i lakoćom zaključio utakmicu pobjedom.

Sve do posljednje tri minute prve četvrtine Cibona je igrala bolje, a nakon minimalnog vodstva 13:12, druga zagrebačka momčad u završnici prve i početkom druge dionice radi seriju 15:3 na krilima tricaški raspoloženog napada i Džanana Muse. Pet trica ubacila je Cedevita u prvih 11 minuta igre iz deset pokušaja.

Gledajući samo drugu četvrtinu Cedevitina je serija iznosila 10:2, koristeći činjenicu kako Cibona tri minute nije napravila nijedan prekršaj. Nastavili su Vitamini i u ostatku poluvremena održavati stečenu prednost koja je na poluvremenu iznosila 22 razlike (49:27).

Na 15 koševa minusa (55:40) spustila se Cibona u nastavku susreta na što Cedevita uzvraća sa svojih sedam koševa u nizu i stvara još veću razliku. Do kraja utakmice ostalo je tek pitanje kojim će rezultatom momčad Jure Zdovca doći do pobjede.

Svih 12 igrača Cedevite upisalo se u strijelce, a s po 12 poena predvodili su je Demetrius Nichols i Džanan Musa (pet skokova, pet asistencija), dok je Ivan Ramljak dodao 11 koševa. Najbolji je kod Cibone bio Domagoj Bošnjak s 15 koševa.