Četvrto slavlje Čilića nad Nizozemcem i plasman u četvrtfinale Umaga

Nakon što je bio slobodan u prvom kolu, Marin Čilić se nije puno namučio za prolazak u daljnje natjecanje 25. izdanja ATP Umaga. Za sat i osam minuta nadigrao je 76. igrača svijeta s kojim je dosad igrao tri puta i sva tri puta pobijedio, Nizozemca Igora Sijslinga, i plasirao se u četvrtfinale u kojem će igrati protiv Lukaša Rosola.

U prvom dijelu prvog seta Čilić je dominirao u svim segmentima igre. Osvojivši break za 3:1, sa stopostotnim učinkom prvog servisa, odigrao je odlično sve do rezultata 5:3 i servisa za set.

Broj neforsiranih pogrešaka u tom trenutku se penje na deset, a Međugorac ispušta stečenu prednost i dopušta Nizozemcu da izjednači na 5:5. Generalno bolju igru u prvom setu Čilić vrlo brzo pretvara u 1-0 u setovima, nakon breaka za 7:5.

Marin u drugom setu ponovno briljira na poenima nakon prvog servisa (100%, ukupno u meču 92%) te nakon Sijslingovog servisa kod 3:2 preuzima kontrolu nad rezultatom i dolazi do slavlja od 7:5, 6:3.

Čilić je upisao 11 aseva, a osim izvrsne efikasnosti na prvom, 69% zabilježenih poena je imao i na drugom servisu. Najviše postavljeni hrvatski tenisač triput je oduzimao servis protivniku, dok je potonjem isto pošlo za rukom samo jednom. Marin je osvojio ukupno 66 od 111 poena u susretu.