Čilić bolji od Munara za četvrtfinale drugog turnira u Adelaideu

Nakon što je u prvom kolu kao četvrti nositelj bio slobodan, Marin Čilić probio se u četvrtfinale u Adelaideu, posljednjem turniru prije Australian Opena. Čilić je u dobroj formi stigao u Australiju, a to je opet potvrdio.

Nakon što je u prvom turniru u Adelaideu stigao do polufinala, Čilić je sad pobjedu udaljen od ponavljanja istog. U drugom kolu Marin je u dva seta svladao Španjolca Jaumea Munara, 72. igrača svijeta.

Prvi je set bio posebno dug i vodila se velika bitka. Oba su igrača zadržala svoje servise, premda je u četvrtom gemu Čilić imao 15:40 i tri break šanse.

No, Munar je spasio pa se ušlo u tie-break gdje je opet vrlo izjednačeno sve krenulo i teklo, a Čilić je prelomio tek pri kraju kad je na 6:4 propustio dvije set lopte, a onda ipak jednu iskoristio za 8:6.

Drugi set bio je kudikamo lakši, Čilić je servis Španjolcu oduzeo za 2:1 i 4:1, a onda je pri 5:1 sam spasio 0:40 i tri break lopte te je mirno priveo meč kraju.

U četvrtfinalu Čilića čeka 41. igrač svijeta, Amerikanac Tommy Paul.