Čilić lakoćom protiv Rusa za novo finale na turniru u Moskvi

Marin Čilić plasirao se u finale ATP turnira u Moskvi pobjedom protiv Evgenija Donskoja. Slično kao i u četvrtfinalu dan ranije, Čilić je ponovno bio uvjerljivom i lakoćom došao do pobjede…

Slično kao u četvrtfinalu protiv Andreja Kuznjecova, Marin Čilić stigao je do pobjede protiv Evgenija Donskoja. Uvjerljivim nastupom nadigrao je i drugog Rusa s kojim se susreo u Moskvi i čeka protivnika u finalu.

Čilić je tako zadržao stopostotan niz protiv Donskoja koji ga još jednom nije mogao svladati.

Ravnopravnija borba vodila se u prvom setu u kojem je Čilić do breaka stigao u završnici. U osmom gemu oduzeo je servis protivniku nakon čega je iskoristio prvu set loptu i uzeo set sa 6:3.

Drugi set bio je lakši za prvog nositelja. Nakon 1:1 uspio je ponovno doći do prednosti u maratonskom gemu, zatim uz probleme zadržao svoj servis te poslije toga odjurio do seta. Osvojio je šest gemova u nizu, tri puta uzeo servis protivniku te sa 6:3, 6:1 otišao u finale.

Čilić je imao 70 posto ubačaja prvog servisa i deset as servisa, Donskoj samo jednu break loptu koju nije iskoristio i pobjednik nad Bornom Ćorićem u prvom kolu bio je nemoćan protiv prvog hrvatskog reketa.

Potencijalni protivnici u finalu su Philipp Kohlschreiber i Roberto Bautista Agut, a upravo sa Španjolcem igrao je prošle godine u završnom meču.