Čilić preko Slovaka sigurno do trećeg kola u Melbourneu

Hrvatski tenisač Marin Čilić jedini je preostali hrvatski predstavnik u Australian Openu. Čilić je dogurao do trećeg kola, a u drugom je bolji bio od Slovaka Norberta Gombosa.

117. igrač svijeta uhvatio je ritam nakon izgubljena dva prva seta pa je treći uzeo i u četvrtom natjerao Hrvata na tie-break, ali na tome je stao, Čilić je u ključnim trenucima bio pribran i upisao je rutinsku pobjedu.

Prva dva seta bila su laka. Čilić je sjajno otvorio breakom i odmah došao na 3:0 pa prvi set riješio još jednim oduzetim servisom za 6:2, a breakom otvara i drugi, opet vodi s 3:0 i dolazi do 6:3.

U trećem setu ipak problemi, Gombos je otvorio istom mjerom i uzvratio Marinu s 3:0, ali Čilić se vraća s tri uzastopna gema i izjednačava. No, Slovak ima još jedan break u sebi pa opet radi seriju od tri gema za 2-1 u setovima.

U četvrtom se vodi velika bitka, svaki tenisač ljubomorno čuva servis i nitko nema niti break priliku. Ušlo se u trinaestu igru gdje je također jako tijesno, Gombos pri 6:5 ima set loptu, ali Čilić mirno servira, uzima dva poena pa radi mini-break odmah na prvoj meč lopti.

U trećem kolu Marina čeka jako težak posao. Tamo će igrati protiv petog nositelja, Rusa Andrej Rubljova koji je u drugom kolu rutinski prošao Berankisa s 3-0 u setovima.