Čilić preko Veselyja u drugo kolo Madrida

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo velikog ATP turnira u Madridu, on je u susretu 1. kola svladao Čeha Jirija Veselyja sa 7:5, 6:1 za sat i 18 minuta igre. U prvom međusobnom dvoboju protiv 21-godišnjeg Čeha Čilić je imao laganih problema u prvom dijelu prvoga seta kada je morao spašavati dvije break-lopte, po jednu kod rezultata 1:1 i 4:4, a obje je spasio dobrim servisom, dok on sam niti jednom nije uspio zaprijetiti oduzimanjem servisa suparniku.

No, sve se promijenilo u 12. igri prvoga seta, Vesely odjednom više nije mogao ubaciti prvi servis u teren, a Čilić je to iskoristio i breakom osvojio prvi set.

U drugom setu Čilić je tri puta oduzimao servis Veselyju, te je pokazao nazmnake povratka u formu kojom je prošle godine u rujnu osvojio US Open i stigao do uvjerljivih 6:1.

U 2. kolu Čilić će igrati protiv pobjednika iz susreta između dvojice Španjolaca Fernanda Verdsca i Guillerma Garcia-Lopeza.