Čilić preokrenuo protiv Stebea i u četiri seta stigao do trećeg kola

Nakon nešto više od tri sata igre, Marin Čilić uspješno je prošao i svoju drugu prepreku na US Openu te prošao u treće kolo. Protivnik je bio Cedrik-Marcel Stebe koji je uspio dobiti prvi set, ali više od toga nije išlo.

Hrvatski tenisač i 22. nositelj slavio je sa 4:6, 6:3, 7:5, 6:3, a u trećem kolu čeka ga vrlo zanimljiv i čvrst protivnik, John Isner.

U prvom setu Čilić nije igrao pretjerano dobro. Stebe je u meč krenuo s breakom i vodstvom od 2:0, a nakon toga hrvatski tenisač uzvraća istom mjerom. Međutim, kod rezultata 4:4, Nijemac radi novi break, a zatim i dolazi do prvog seta.

Jedan oduzet servis vidjeli smo u drugom setu, bilo je to u šestom gemu kada je servirao njemački tenisač. Čilić je iskoristio svoju prvu i jedinu break loptu te stigao do poravnanja u setovima.

Stvari nisu izgledale dobro u trećem setu jer je Stebe s breakom imao vodstvom od 4:1. Ipak, do kraja seta uspio je dobiti samo jedan gem. Čilić je okrenuo s dva oduzeta servisa te doći do preokreta.

Sve do 3:3 u četvrtom setu bilo je izjednačeno, a tada hrvatski tenisač radi dva uzastopna breaka i rješava meč u svoju korist.