Čilić prošao u 3. kolo Wimbledona!

Nakon pobjede nad Japancem Hirokijem Moriyom na otvaranju trećeg Grand Slam turnira sezone Wimbledona, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić u dvoboju drugoga kola je sa 6:3, 4:6, 7:6 (6), 4:6 i 7:5 pobijedio Litavca Ricardasa Berankisa za tri sata i 33 minute igre. Prvi set pripao je Čiliću, koji je dobio tu dionicu za pola sata igre sa 6:3, iskoristivši jednu od dvije prilike za oduzimanje protivnikovog početnog udarca.

Berankis nije imao niti jednu šansu za break, a Međugorac je u gemu za set odservirao tri as-servisa.

Drugi set Berankis je dobio s 4:6, izjednačivši omjer u setovima na 1-1. Treći set bio je neizvjestan, otišao je do tie-breaka, a Litavac je kod 6-6 dao poklon Marinu, koji je onda na drugi servis snažnom paralelom svladao suparnika i s 8-6 u 13. igri poveo s ukupno 2-1 u setovima.

Četvrta dionica počela je odlično za Litavca, koji je iskoristio velik pad u Čiličevoj igri i osvojio prva dva gema, odmah oduzevši suparniku početni udarac. Mogao se Hrvat vratiti, ali Berankis se izvukao i u sljedećem gemu došao do 15:40, a drugu break-loptu iskoristio je za drugi break u setu. Uspio je deveti nositelj vratiti jedan break (3:5), no Berankis je kod 4:5 na svom servisu izborio dvije set-lopte i drugu je iskoristio za izjednačenje na 2-2 u setovima.

Čilić u drugom gemu petog seta ima 15:40, ali jedan odličan servis i jedna Marinova lopta zapela na vrhu mreže spasili su Litavca. Kod rezultata 5:5 u gemovima Berankis je opasno zaprijetio, imao je 15:40, srećom Marin je osvojio četiri poena zaredom i poveo sa 6:5.

u sljedećem gemu Čilić je uzvratio i došao do prednosti 15:40, dvije meč-lopte! Iskoristio je prvu, Berankis je napravio dvostruku servis-pogrešku, na drugom servisu iskoristio je pravo na provjeru, no Oko sokolovo pokazalo ja da je loptica bila u autu za milimetar, doslovno.

Čilić u trećem kolu ide na Amerikanca Johna Isnera.