Čilić rutinski preko igrača s pozivnicom do drugog kola u Rimu

Početak turnira u Rimu za Marina Čilića bio je tek zagrijavanje. Prvi protivnik bio je Talijan s wild cardom Matteo Arnaldi kojeg je Marin svladao bez većih problema.

Arnaldi je 277. igrač svijeta, 21-godišnjak koji polako napreduje u poretku, no ovdje nije imao previše šanse.

Čilić je odlično krenuo i uzeo prvi set vrlo brzo i jednostavno sa 6:1 ne dopustivši Arnaldiju uopće da zaprijeti.

U drugom setu Arnaldi je bio ravnopravniji, Marin je morao više raditi, ali uspio je do kraja seta doći do željenog breaka, prednosti i 6:4 koji su mu donijeli drugo kolo.

U drugom kolu protivnik će mu biti Cameron Norrie ili Luca Nardi.

Spomenimo i kako su u drugo kolo prošli i Filip KrajinovićCristian Garin i Aslan Karacev. Karacev će igrati protiv Novaka Đokovića, Krajinović protiv Andreja Rubljova, a Garin protiv Carlosa Alcaraza.