Čilić se lako obračunao s francuskim veteranom

Svoje obveze u prvom kolu Mastersa u Monte Carlu lako je odradio Marin Čilić koji je za samo sat i devet minuta sa 6:2 i 6:2 deklasirao Jo-Wilfrieda Tsongu…

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije imao velikih problema u prvom kolu Mastersa u Monte Carlu. Čilić je za suparnika imao francuskog veterana Jo-Wilfrieda Tsongu s kojim se lako obračunao.

Tsonga je najavio mirovinu na Roland-Garrosu i vrijeme do mirovine pokušava iskoristiti ne bi li skupio što više minuta na terenu, ali protiv Čilića nije bilo te prilike jer Marin je sve riješio za tek nešto više od sat vremena.

Čilić je obavio posao u dva seta, odmah je odlično krenuo i napravio dvostruki break te je poveo s 4:0. Prvi set je završio sa 6:2, a u drugom odmah ima po break šansu pri 0:0 i 1:1.

No, druge dvije šanse ipak je iskoristio i nakon 2:2 je osvojio četiri gema u nizu i stigao je do pobjede. U drugom kolu čeka boljeg iz dvoboja desetog nositelja Taylora Fritza i Lucasa Catarine.