Čilić velikim povratkom do drugog kola

Marin Čilić uspješno je započeo ovogodišnji nastup na Australian Openu, ali posao je bio daleko od jednostavnog. Sedmopostavljeni hrvatski adut probio se u drugo kolo početnog Grand Slam turnira sezone uz preokret nakon dva seta zaostatka, s 4:6, 4:6, 6:2, 6:2 i 6:3 protiv Poljaka Jerzyja Janowicza, 273. na svijetu, protiv kojeg je drugi put nadoknadio tako veliki minus.

Marin je prvi put nadjačao 26-godišnjeg poljskog igrača u travnju 2014. u Euroafričkoj zoni Davis Cupa u Varšavi, kada je slavio s 3:6, 6:7(5), 6:4, 6:1 i 6:3. Do novog preokreta protiv Janowicza došao je u tri sata i četiri minute dugom ogledu, a ovom pobjedom poveo je s 2-1 u međusobnom omjeru.

Prvi hrvatski reket našao se u rezultatskoj rupi nakon po jednog gubitka servisa u prva dva seta. Poljak je u prvoj dionici meča obavio najvažniji dio posla ‘breakom’ kod 2:2, a u drugom setu ključnim se pokazao ‘break’ kod 4:4.

Stvari su se počele kretati u boljem smjeru za Marina poslije njegova prvog ‘breaka’ u meču, za vodstvo od 3:1 u trećem setu. Janowicz se u nastavku sve teže držao na površini, a vodeći hrvatski tenisač nastavio je jednako čvrsto do kraja trećeg i u četvrtom setu, dok mu je u odlučujućoj dionici meča bio dovoljan ‘break’ za vodstvo od 2:0.

Poslije osvajanja drugog seta, Poljak više nije imao nijednu ‘break’-loptu. Najbliže je stigao u gemovima na Marinovu servisu na početku četvrte i pete dionice meča, kada se hrvatski adut dvaput izvlačio nakon izjednačenja.

Čilić će u srijedu u drugom kolu ići na jačeg iz sudara Argentinca Facunda Bagnisa i Britanca Daniela Evansa.