Čilićeva 20. pobjeda sezone za najbolji rezultat u Indian Wellsu

Pod zvrsnom formom Marina Čilića pao je i Tommy Robredo. Španjolski veteran trenutno je bolje rangiran od hrvatskog tenisača (17-26), no u trećem kolu Indian Wellsa Čilić je slavio sa 6:4, 6:3. Čilić se tako revanširao Robredu za poraz u istoj fazi ovog turnira 2009. godine pa je rezultat u međusobnim dvobojima sada 2-2.

Prvi hrvatski “reket” do pobjede je došao poslije jednog sata i 23 minute igre i bez izgubljenog servisa. U opasnosti od gubitka početnog udarca bio je samo u prvom setu kada je morao spasiti dvije break lopte. Čilić je pak u prvoj dionici bio gotovo bezopasan protiv servisa sve do 5:4 kada je napravio break bez izgubljenog poena.

Drugi je set 24. nositelj otvorio osvojivši 12 od prvih 13 poena. Poveo je 3:0 i tu prednost zadržao do kraja. Čilić je mogao i ranije završiti meč jer je kod 3:0 imao loptu za dvostruki break, a kod 5:2 nije iskoristio tri vezane meč-lopte (0-40).

Čilić je sačuvao svoj servis u svih deset odigranih gemova iako je ubacio skromnih 47% prvog servisa. No zato je iskorištenog prvog (70%) i drugog (75%) servisa bila vrlo dobra. Zabio je šest asova i napravio dvije dvostruke pogreške.

Hrvatski predstavnik zabio je preko dvostruko više izravnih poena od Robreda (26-12), a napravio je jednu neprisiljenu pogrešku manje (26-27).

U svom prvom nastupu u osmini finala Indian Wellsa 25-godišnji Međugorac igrat će protiv drugog nositelja Novaka Đokovića ili Kolumbijca Alejandra Gonzaleza, koji je u drugom kolu izbacio Ivana Dodiga. Čilić će taj meč dočekati s ovogodišnjim omjerom pobjeda i poraza 20-4 te sa 16 pobjeda u posljednjih 17 mečeva.