Čitluk Grad plasirao se izravno u četvrtfinale

Sinoć su na Služnju odigrane utakmice 5. kola skupine „A”. Nakon tri odigrane utakmice i raspleta najzadovoljniji su igrači Čitluk Grada jer su izborili izravan plasman u četvrtfinale Malonogometne lige MZ općine Čitluk, dok je Čitluk Selo osvojilo drugo mjesto a Donji Hamzići treće. Drugoplasirana i trećeplasirana momčad iz ove skupine prolaz u četvrtfinale tražit će u utakmicama osmine finala u kojim se sastaju Čitluk Selo – Bijakovići i Donja Blatnica – Donji Hamzići.

U prvoj utakmici večeri Čitluk Grad je bio bolji od momčadi Paoča/Vidovići 5:0. Grad je lagano odradio posao protiv posljednje plasirane momčadi u skupini, no za razliku od Grada Čitluk Selo je do važne pobjede došlo znatno teže.

Prvih desetak minuta utakmice između Služnja i Čitluk Sela u potpunosti je pripalo Čitluk Selu, a u ovom razdoblju Selo je došlo i do prednosti od tri gola. No, Služanj se nije predavao pa su malonogometaši iz Služnja na domaćem terenu došli do izjednačenja (3:3). Nakon izjednačenja prilike su se redale na obje strane, a pitanje pobjednika na kraju je s dva pogotka riješio Tomislav Barbarić.

Služanj i Čitluk Selo međusobno su odlučivali o plasmanu u osminu finala, baš kao što je bio slučaj i u posljednjoj utakmici odigranoj između Donji Hamzića i Tepčića. Na kraju uzbudljive utakmice slavili su Donji Hamzići, a pitanje pobijednika pogotkom u 9. minuti riješio je Luka Ivanković.

MNL MZ općine Čitluk – 5. kolo skupine „A”

Čitluk Grad – Paoča/Vidovići 5:0 (2:0)

1:0 Ivica Ćorić 4′, 2:0 Ivan Sabljić 13′, 3:0 Goran Pehar 23′, 4:0 Ivica Ćorić 27′, 5:0 Antonio Zelenika 33′.

Služanj – Čitluk Selo 3:5 (1:3)

0:1 Marko Pervan 4′, 0:2 Fabijan Bulić 7′, 0:3 Fabijan Bulić 11′, 1:3 Jozo Bradvica 14′, 2:3 Danijel Bradvica 21′, 3:3 Ivan Bulić 27′, 3:4 Tomislav Barbarić 36′ 3:5 Tomislav Barbarić 37′.

Tepčići – Donji Hamzići 0:1 (0:1)

0:1 Luka Ivanković 9′.