Clippersi imali pobjedu i seriju u rukama pa se raspali, Zubac se uklopio u sivilo

Prije samo nekoliko dana se činilo da LA Clippersi imaju vrat Denver Nuggetsa na panju s 3-1 u seriji i potučenim protivnikom. No, večeras, dva velika preokreta i pobjede Nuggetsa kasnije, više nije tako izgledno da će Clippersi proći u finale Zapada.

Nuggetsi su još jednom odigrali u transu i borbeno, baš kao ekipa koja nema izbora osim pobijediti. Posebno se to odnosi na drugo poluvrijeme u kojem je krenuo veliki preokret nakon što su Clippersi u prvom poluvremenu imali vodstvo od oko sedam razlike uz povremena bježanja na dvoznamenkastu prednost.

Vukao ih je u tim trenucima Paul George koji je pronašao šutersku formu pa je na poluvremenu visokih 63:47. Početkom treće je i +19, a nakon toga se Clippersi raspadaju. Nikola Jokić je uz pomoć suigrača napravio 17:0 i 73:55 je postalo 73:72 i na ulasku u četvrtu imamo egal.

Psihološki se vidjelo da su Clippersi potučena ekipa pa Denver radi 5:0 na ulasku u četvrtu i preuzima vodstvo, a povratkom startera na parket se nastavlja sjajna šuterska dionica pa Jokić s dvije nove trice diže na plus sedam.

Dodao je ruku i Jamal Murray uz Garyja Harrisa pa Nuggetsi odjednom imaju 109:93 i nitko se više ne sjeća da su identičnih 16 razlike Clippersi imali na poluvremenu. No, raspali su se, u drugom dijelu zabili samo 35 poena i primili 64 i poraz je zaslužen.

Jokić je bio fantastičan s 34 poena, 14 skokova i sedam dodavanja, a 21 uz pet i pet je dodao Murray, Važan je bio i Harris koji je imao 16 ubačaja u ključnim trenucima. George je kod Clippersa ubacio 30 uz šest skokova, Kawhi Leonard je dodao 25 uz osam skokova i pet asistencija, a napadački raspoložen nije bio ni Ivica Zubac koji je za 30 minuta zabio tek dva poena (1/6 iz igre), ali uz 12 skokova.