Cluj na Planinićev pogon do pobjede nad Balkanom

Cluj je nakon uvodne pobjede nad Sodertaljeom upisao i drugi trijumf u skupini G košarkaškog Europa kupa. Kod kuće su košarkaši rumunjskog kluba s 92:80 bili bolji od bugarskog Balkana.

Sve je bilo gotovo nakon prve četvrtine koja je završila s 31:11 za večeras sjajne Rumunje. Balkan se se pokušao vratiti dobrom trećom četvrtinom u kojoj je ograničio domaćina na 17 poena te pritiskom na početku posljednje dionice, ali je Cluj došao do pobjede uz solidan obol Hrvata na visokim pozicijama.

Karlo Žganec bio je vrlo bitan u seriji koja je odlučila utakmicu s devet poena, ali je na tome i stao zbog problema s osobnim pogreškama. Dodao je i po tri skoka i asistencije.Darko Planinić zato je bio sjajan kao prva napadačka opcija Cluja. Za 20 minuta je uzeo 15 šuteva i zabio 18 poena uz pet skokova.

Uz Planinića, Cluj je predvodio sjajni Kerron Johnson sa 18 koševa te osam skokova i devet dodavanja. Kod Balkana najefikasniji je bio Jordan Callahan sa 16 poena.