Večeras su u Zadru igrači Vrijednosnica Osijek nadigrali Sonik Puntamiku.

Sonik Puntamika – Vrijednosnice Osijek 68:84 (19:25, 16:19, 17:24, 16:16)

Sonik Puntamika: Jošić 8, Palčić 8, Cvitković 7, Marić 14, Jurjević, Banić 4, Barbaroša, Bašić, Špralja 17, Popić, Petani 10, Segarić.

Vrijednosnice Osijek: Bašić 16, Jordano 21, Filipović 2, Kujundžić 10, Dmitrović, Ćorić 11, Šarenac 2, Buljević 8, Darling 12, Lakić 2.

Od samog početka utakmice ekipa trenera Domagoja Kujundžića je pokazala čvrstinu, odlučnost i karakter, otvorili su utakmicu sa 4:0, koševima Lovre Buljevića, a nastavili su ga pratiti Antonio Jordano, Lovre Bašić i Max Darling. Sa +6 Brokeri ulaze u drugu četvrtinu, kada svoj napadački doprinos daju Robert Kujundžić i Andrija Ćorić, dok cijela ekipa odlično igra obranu na raspucanim zadranima, te je na poluvremenu 35:44. Igrači Sonika nisu imali rješenja za čvrstu obranu gostiju ni u drugom poluvremenu, te je prednost Vrijednosnica i dalje rasla, a gosti su kontrolirali utakmicu odličnim skokom i smirenim vođenjem Lovre Bašića za 52:68 na kraju treće četvrtine. U zadnjoj dionici Vrijednosnice ne posustaju i dolaze do najveće prednosti na utakmici od +18 (58:76), te rutinski privode utakmicu kraju.

Dojam je da su se igrači Sonika večeras previše oslanjali na šut i da nisu bili dovoljno agresivni u obrani, dok su osječani bili puno raznovrsniji u svojim napadima, te da su igrali sa više energije i da su na taj način uvjerljivo došli do pobjede u kojoj nisu dopustili domaćinu niti jedno vodstvo. Osim vrijednih bodova dobre vijesti za navijače Brokera su povratak iz ozljede prvog strijelca Andrije Ćorića, te sve veći doprinos u igri mladog Arijana Lakića.

Najraspoloženiji kod zadrana su bili Šime Špralja 17p, Petar Marić 14p i Teo Petani 10p, dok su Vrijednosnice do pobjede nosili Antonio Jordano 21p, Lovre Bašić 16p i 6a, Max Darling 12p i 7s, Andrija Ćorić 11p, Robert Kujundžić 10p i 7s, te Lovro Buljević 8p i 4s.

Slijedeću utakmicu Vrijednosnice Osijek igraju u sklopu natjecanja Kup Krešimira Ćosića protiv zagrebačke Cibone, u srijedu 15.01.2020. godine sa početkom u 17.00 sati u Gradskom Vrtu.