Čudesni Leonard predvodio preokret Clippersa, dobar nastup i Zupca

Zadnji dvoboj nedjeljnog dijela programa u NBA ligi odigrali su Los Angeles Clippersi i Utah Jazz, a Clippersi su odnijeli pobjedu 105:94. Do pobjede su došli preokretom u zadnjoj dionici kada su dočekali Kawhija Leonarda, a on nezaustavljivo odveo svoju momčad do pobjede.

Početak susreta bio je dosta loš, ali nama se svidio jer su glavnu riječ vodili Bojan Bogdanović na jednoj i Ivica Zubac na drugoj strani.

Bogdanovića je u prvom napadu Leonard izblokirao pa je nakon toga promašio isforsiranu tricu, ali onda ubacuje sedam od prvih osam poena Jazza za vodstvo 8:0 i prvu minutu odm

S druge strane Zubac je odigrao ulogu u povratku Clippersa s ubačenih osam od prvih deset poena LA-a i tome je dodao i pet skokova. Obojica su igrali važnu ulogu i bilo je zadovoljstvo znati da u takvoj utakmici imaju tako bitnu rolu.

Naravno, Bojanu kasnije nije bilo tako lako protiv Leonarda i dobre obrane Clippersa, a i Zubac nije tako lako zadržao minutaži pokraj Montrezla Harrella.

U prvoj četvrtini obje momčadi imale su velikih problema sa šutom, postotak je na obje strane bio dosta nizak, a prvi su u neku značajniju baš seriju ušli Clippersi koji su drugu četvrtinu otvorili serijom 20:4 i tricom Landryja Shameta poveli 36:24. Jazzeri su uzvratili serijom 17:3 s kojom su završili četvrtinu ubačaj Donovana Mitchella donio je Utahu vodstvo na odmoru 41:39.

U zadnjoj dionici Leonard je uzeo stvari u svoje ruke. Kod 86:86 nanizao je šest poena i poveo seriju 19:8 s kojom su Clippersi zaključili priču i otišli do pobjede.

Ako ne gledamo zadnju četvrtinu, Leonard bi odigrao skromnu utakmicu uz dosta loš postotak šuta i općenit dojam. Međutim u zadnjoj četvrtini ubacio je čak 18 poena i imao je ključnu ulogu u ovoj pobjedi.

Utakmicu je završio s 30 poena, šest skokova i šutom iz igre 9/26. Montrezl Harrell pratio ga je s 19 poena i osam skokova. Zubac je za 18 minuta provedenih na parketu ubilježio 11 poena (4/6 za dva, 3/4 slobodna) uz devet skokova.