Čudesno drugo poluvrijeme Clippersa u Oaklandu za dosad neviđeni preokret

Kakva utakmica u Oaklandu! Nitko ranije u povijesti nije napravio ovakav preokret u doigravanju i Clippersi su napravili ono što bi mnogi rekli da je nemoguće. U statusu velikog autsajdera ušli su u ovu utakmicu, na sredini treće dionice gubili su čak 31 razlike i u tom trenutku vjerojatno nije postojao netko tko bi vjerovao u preokret. Nitko osim igrača Clippersa koji su kreirali čudo.

Warriorsi ne samo da su izgubili ovu utakmicu već su izgubili i DeMarcusa Cousinsavjerojatno do kraja sezone. Cousins je zaradio ozljedu kvadricepsa još u prvoj četvrtini i kasnije je potvrđeno kako je riječ o ozbiljnijoj ozljedi i ne očekuje se njegov brz oporavak.

Sve je za Warriorse išlo nekim očekivanim smjerom. Od početka su igrali dobro, imali prednost koja je polako rasla. Na poluvremenu su vodili s visokih 73:50 te je bilo izgledno da će rutinski slaviti što se činilo gotovo sigurnim nakon što je Kevin Durant pogodio jedno slobodno bacanje za 94:63 sedam i pol minuta prije kraja treće dionice.

Vjerojatno je i Steve Kerr u tim trenucima trljao ruke i razmišljao kako će dobiti ekstra odmor za startere uoči odlaska u Los Angeles, no onda su Clippersi proradili. Do kraja susreta gotovo nisu mogli promašiti, potpuno su dominirali, a prednost domaćina počela se topiti.

Nije bilo panike kod Warriorsa niti kada su se Clippersi približili na samo 14 razlike uoči zadnje dionice. Clippersi su si kupili nadu, a Warriorsi su i dalje vjerovali kako imaju lijepu prednost.

Međutim što je više susret odmicao, prednost se sve više topila, gosti su dobivali na samopouzdanju sve više i brzo su bili na jednoznamenkastom zaostatku.

Minutu i deset prije kraja susreta Lou Williams poravnao je na 128:128 da bi u sljedećem napadu Stephen Curry ubacio tricu za povratak domaćina u vodstvo. Williams nakon toga vraća na minus jedan pa Klay Thompson promašuje tricu, a na drugoj strani ubacuje ju Landry Shamet. Još jedan dalekometni pokušaj Curryja nije prošao i Montrezl Harrell sa slobodnih bacanja potvrđuje čudesnu pobjedu Clippersa 135:131.

Lou Williams ubacio je na kraju 36 poena uz 11 asistencija, Montrezl Harrell 25 poena uz deset skokova, a Danilo Gallinari 24 poena uz šest asistencija. Ivica Zubacza devet minuta ubacio je dva poena (1/2) uz dva skoka.

Kod Warriorsa Stephen Curry ubacio je 29 poena uz šest asistencija, a Kevin Durant 21 poen uz pet skokova i pet asistencija.