Deset pogodaka na Barama, Brotnjo svladalo Stolac

Nogometaši Brotnja i Stoca odigrali su fantastičnu utakmicu 5. kola Druge lige FBiH, skupina Jug. Publika je mogla uživati u drugoj ovosezonskoj pobijedi Brotnja, ali i u čak deset postignutih pogodaka. Ogled između Brotnja i Stoca na čitlučkim Barama završio je slavljem domaće momčadi 6:4.

Od samog početka utakmice domaća momčad je bila konkretnija te je lijepim pogotkom Josipa Glića u 20. minuti došla do vodstva. No, osam minuta kasnije Boškailo poravnava na 1:1, nakon čega je desetak minuta kasnije Ivan Šarac ponovno doveo Brotnjo u vodstvo i postavio konačni rezultat prvog poluvremena (2:1).

Uzbudljiva igra iz prvog poluvremena nastavila se i u nastavku. A Brotnjo je prednost povećalo Džajićevim pogotkom s bijele točke. Prvi pogodak u drugom poluvremenu postignut je nakon samo tri minute igre a i nakon toga prilike su se redale pred oba gola. Igrači Brotnja imali su značajno više prilika, ali u 53. minuti se pokazalo da će igrači Stoca znati iskoristiti prilike koje im se ukažu. Strijelac drugog pogotka za Stolac bio je Darko Raguž.

Strijelac drugog pogotka za Stolac bio je jedan od najraspoloženijih igrača gostujuće momčadi, dok je s druge srane to bio Branimir Sušac. Upravo je Sušac bio strijelac slijedećeg pogotka. Sušac je postigao pogodak za 4:2, nakon čega je Filip Ostojić glavom povisio na 5:2.

Stolac je preko Marko Raguž u 77. minuti smanjio na 5:3, a deset minuta prije kraja utakmice Sušac je pogodio mrežu Stoca drugi put na utakmici. Lijepu nogometnu predstavu na Barama „zaokružio” je Darko Raguž fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca.

HNK Brotnjo: Burić, Petrović, Ivanković, Lukić, V. Soldo, Brajković, Džajić, Galić, F. Ostojić, Sušac, Šarac. Još su nastupili: Bunoza, Pavlović i Vučić.