Dobro Selo osvojilo Malonogometnu ligu mjesnih zajednica općine Čitluk

Ekipa mjesne zajednice Dobro Selo pobjednik je 15. izdanja MNL MZ općine Čitluk. Dobro Selo je u večerašnjem finalu svladalo Međugorje 7:3. Dobro Selo je odlično otvorilo utakmicu i prvo poluvrijeme riješilo u svoju korist 4:0, nakon čega branitelji naslova nisu smogli snage za povratak u utakmicu.

Vedran Marić i Nikola Bevanda postigli po tri pogotka

Pogotkom u prvoj minuti utakmice prednost Dobrom Selu donio je Vedran Marić, koji je deset minuta kasnije povisio na 2:0. Nikola Bevanda pobrinuo se za treći pogodak Dobrog Sela, dok je odlično prvo poluvrijeme svoje ekipe, trećim pogotkom zaokružio fantastični Vedran Marić.

U nastavku utakmice Ante Čilić (2) i Mario Bencun postizali su pogotke za Međugorje, dok su s druge strane u pobjedi nad peterostrukim osvajačima lige to učinili Josip Miloš i Nikola Bevanda. Bevanda je odličan nastup u finalnoj utakmici zaključio hat-trickom  minutu prije kraja velikog finala u kojem je Dobro Selo ponovilo uspjeh iz prvog malonogometnog finala čitlučke lige. Inače, prvo malonogometno finala odigrano je 2014. godine i tada je Dobro Selo na Jakerovcu  svladalo Donju Blatnicu 3:1.

Od spomenute promijene u sustavu natjecanja sinoćnji finalisti su jednine ekipe koje su osvajale naslov prvaka u malonogometnom finalu, dok su raniji pobjednici laskavi naslov prvaka osvajali na Barama i nakon toga predstavljali općinu Čitluk u Ligi Hercegovine, što će Dobro Selo ove godine učiniti u Širokom Brijegu.

Krehin Gradac osvojio treće mjesto

Prije finalne utakmice na Jakerovcu je odigrana utakmica za treće mjesto, a nakon boljeg izvođenja šesteraca u borbi za treće mjesto Krehin Gradac je pobijedio Donje Hamziće 6:4.

Donji Hamzići su dva puta imali prednost u borbi za treće mjesto, no u posljednjim trenucima utakmice morali su se spašavati od poraza. Robert Ševo je dva puta dovodio svoju ekipu u vodstvo, no Marko Filipović je sinoć dva puta pogađao mrežu Donjih Hamzića za izjednačenje, a u posljednjoj minuti utakmice Filipović je donio prednost Krehin Gracu. U izuzetno uzbudljivoj završnici, pred sami kraj utakmice na 3:3 poravnao je Darko Ivanković, nakon čega je Krehin Gradac osvojio treće mjesto boljim izvođenjem šesteraca.

Za najboljeg igrača ovogodišnje Malonogometne lige mjesnih zajednica općine Čitluk proglašen je Nikola Bevanda (Dobro Selo), najbolji strijelac je Matej Pehar (Krehin Gradac), a najbolji vratar Nikica Šego (Međugorje).

Utakmica za treće mjesto:
Krehin Gradac – Donji Hamzići 6:4 (3:3, 0:0)
0:1 Robert Ševo 23′, 1:1 Marko Filipović 35′, 1:2 Robert Ševo 37′, 2:2 Marko Filipović 38′, 3:2 Marko Filipović 40′, 3:3 Darko Ivanković 40′. Šesterci: 4:3 Matej Pehar, 4:4 Darko Ivanković, Darko Planinić 5:4, 6:4 Blago Planinić.

Finale:
Dobro Selo – Međugorje 7:3
1:0 Vedran Marić 1′, 2:0 Vedran Marić 11′, 3:0 Nikola Bevanda 13′, 4:0 Vedran Marić 17′, 4:1 Ante Čilić 21′, 5:1 Josip Miloš 28′, 5:2 Ante Čilić 32′, 5:3 Mario Bencun 34′, 6:3 Nikola Bevanda 35′, 7:3 Nikola Bevanda 39′.