Dobro Selo poraženo u finalu Lige Hercegovine nakon šesteraca

Momčadi Dobrog Sela i Rodoča I odigrale su sinoć u Tomislavgradu izuzetno uzbudljivo finale Lige Hercegovine. Naime, nakon 40 minuta igre rezultat je glasio 3:3 pa su o pobjedniku 10. izdanja Lige Hercegovine odlučivali šesterci. Rodoč I je na kraju slavio 8:7, nakon što su obje momčadi izvele po šest šesteraca. Prednost Dobrom Selu pogotkom u 14. minuti donio je Vedran Marić, a Rodoč I je tri minute kasnije došao do poravnanja preko Dragana Krtalića.

U preostale dvije minute prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, kao ni u petnaestak minuta drugog poluvremena, nakon čega je Vice Božić pogodio za vodstvo Rodoč I (2:1).

Dobro Selo je odgovorilo preko Vedrana Marića, koji pogađa za 2:2, a do novog vodstva Dobro Selo dolazi nakon spektakularnog pogotka vratara Ivana Miloša. Miloš je iz svog prostora pogodio mrežu istrčalog Cvitanovića, no Rodoč je do novog poravnanja došao igrajući s golmanom-igračem. Strijelac pogotka za 3:3 bio je Josip Božić.

Vratar Rodoča I Hrvoje Cvitanović iz potencijalnog tragičara finalnog susreta u lutriji šesteraca prometnuo se u heroja svoje momčadi zaustavivši dva pokušaja Dobrog Sela. Vratar Rodoča zaustavio je pokušaj kolege Ivana Miloša i Josip Pehara, dok je Miloš na drugoj strani zaustavio samo jedan pokušaj malonogometaša Rodoča.

Vedran Marić izabran je za najboljeg igrača Lige Hercegovine, a Ivan Miloš za najboljeg vratara. Uz igrače Dobrog Sela nagradu namijenjenu za najbolje pojedince osvojio je i Ivan Šimić (Grude Centar). Šimić je na završnom natjecanju u Tomislavgradu postigao osam pogodaka, što ga je promoviralo u najboljeg strijelca.

Valja kazati kako je Šimićeva momčad slavila u utakmici za treće mjesto (Grude Centar – Borojevići/Masline 6:4), kao i da su pehare najboljim pojedincima i momčadima redom uručivali Ljubo Grizelj, načelnik općine Grude, Ivo Jerkić, načelnik općine Čitluk, Denis Lasić, premijer Vlade HNŽ, Milorad Prusina, predsjednik Koordinacije malonogometne Lige Hercegovine, Petar Galić, ministar znanosti, prosvjete, kulture i športa HBŽ, Stanko Šola ispred Ožujskog piva, Matej Damjanović ispred Večernjeg lista i načelnik općine Tomislavgrad Ivan Vukadin.