Dodig i Granollers uz puno muke do četvrtfinala Roland Garrosa

Hrvatski tenisač Ivan Dodig i njegov partner Marcel Granollers-Pujol plasirali su se u četvrtfinale turnira parova na Roland Garrosu. Nakon gotovo tri sata igre svladali su kombinaciju Rojer – Tecau…

Ivan Dodig i Marcel Granollers-Pujol plasirali su se u četvrtfinale turnira parova na Roland Garrosu. Nakon dva sata i 40 minuta igre svladali su nizozemsko-rumunjsku kombinaciju, Jean-Julien Rojera i Horiju Tecaua. Mogli su sedmi nositelji turnira i brže do idućeg kola, ali nisu iskoristili prilike u drugom setu te su nepotrebno zakomplicirali meč.
Počelo je odlično za hrvatsko-španjolsku kombinaciju, Dodig i Granollers bili su sigurni na vlastitom servisu, a u završnici seta dvaput su protivnicima oduzeli servis, u sedmoj igri te ponovno u devetoj igri, za konačnih 6:3.
I drugi je set dobro počeo za Dodiga i Granollersa, u četvrtoj igri glatko dolaze do breaka, ali se Rojer i Tecau, inače 11. nositelji Roland Garrosa, odmah u idućoj igri vraćaju. U maratonskoj devetoj igri Hrvat i Španjolac spasili su tri break-lopte i poveli s 5:4, da bi odmah u idućoj igri došli i do meč-lopte. Spasili su se Nizozemac i Rumunj, zatim došli i do breaka, sa 7:5 dolaze do izjednačenja u setovima.

Potpunog preokreta ipak nije bilo, u trećem setu u drugoj igri Dodig i Granollers dolaze do novog breaka, drže ga do kraja seta i sa 6:3 u trećem setu dolaze do četvrtfinala Grand Slama.
Hrvat i Španjolac još ne znaju protivnike, igrat će protiv pobjednika meča Harrison/Venus – Raja/Sharan.