Dodig i Mektić uspješno preskočili prve prepreke na Australian Openu

Hrvatski predstavnici u konkurenciji parova dobro su otvorili nastup na Australian Openu. Nikola Mektić ove godine igra s Kevinom Krawietzom, a krenuli su pobjedom u tri seta nakon gotovo dva i pol sata igre protiv Nicholasa Monroea i Jeevana Nedunchezhiyana.

Mektić i Krawietz izgubili su prvi set u samoj završnici sa 6:4, a bila je to ujedno i prva kriza njemačko-hrvatske kombinacije na svom servisu.

U drugom setu opasno su visjeli, spasili su meč loptu u 12. gemu, zatim i jednu u tie-breaku, ali ipak su s 10:8 izborili treći set. Tamo se vodila velika borba, no u 12. gemu ipak su uspjeli iskoristiti treću meču loptu i proći dalje.

U drugom kolu igrat će upravo protiv Ivana Dodiga i Edouarda Roger-Vasselina koji su imali puno lakši posao u prvom kolu.

Dodig i Roger-Vasselin za samo sat i 15 minuta eliminirali su Australce Nicka Kyrgiosa i Matta Reida. Kyrgios i Reid pružili su nešto jači otpor samo u drugom setu koji su izgubili u tie-breaku dok su prvi izgubili s glatkih 6:2.

Australian Open, parovi, prvo kolo:
Kevin Krawietz/Nikola Mektić (Njemačka/Hrvatska) – Nicholas Monroe/Jeevan Nedunchezhiyan (SAD/Indija) 4:6, 7:6(8), 7:5
Ivan Dodig/Edouard Roger-Vasselin (Hrvatska/Francuska, 13) – Nick Kyrgios/Matt Reid (Australija/Australija) 6:2, 7:6(2)