Dodig i Melo bez polufinala Wimbledona

Hrvatski tenisač Ivan Dodig i Brazilac Marcelo Melo poraženi su u četvrtfinalu Wimbledona u konkurenciji parova od izraelsko-njemačkog para Jonathan Erlich – Philipp Petzschner sa 6:4, 2:6, 2:6, 4:6.

Pobjednici Roland Garrosa i drugi nositelji Wimbledona dobro su ušli u meč i dobili su prvi set 6:4. Nažalost, ostatak meča prošao je u dominaciji Erlicha i Petzchnera. U drugom setu dva puta su oduzimali servis Dodigu i Melu, u trećem setu još dva puta, kao i u četvrtom setu. Meč je ukupno trajao dva sata i 10 minuta.

Dodig i Melo su na prvom Grand Slamu sezone Australian Openu stigli do polufinala, u Roland Garrosu su pobijedili, a sada su zapeli u četvrtfinalu. Najbolji rezultat u Wimbledonu ostvarili su 2013. kada su poraženi u finalu.

Erlich i Petzschner će u polufinalu igrati protiv Britanca Jamiea Murrayja i Australca Johna Peersa koji su bili bolji od austrijsko-brazilskog para Alexandera Peye i Brune Soaresa sa 6:4, 7:6 (3) i 6:3.

Kraj za Draganju i Konjuh

Hrvatski tenisači Marin Draganja i Ana Konjuh poraženi su u osmini finala Wimbledona u konkurenciji mješovitih parova od Brazilca Brune Soaresa i Indijke Sanie Mirze 3:6, 7:6 (5), 3:6.

Drugi nositelji su do pobjede stigli nakon sat i 40 minuta igre. Brazilsko-indijski par je u prvom i trećem setu po jednom oduzeo servis našoj kombinaciji što se pokazalo presudnim.