Dodig i Melo uspješno otvorili nastup na završnom Mastersu

Hrvatsko-brazilska kombinacija Dodig/Melo u svom je prvom nastupu ostvarila pobjedu i to nad srpsko-kanadskom kombinacijom Zimonjić/Nestor sa 6:3, 7:5.

Prošle godine Ivan Dodig i Marcelo Melo u svom su premijernom nastupu u Londonu stigli do polufinala, a ove su godine u prvom meču svoje skupine učinili važan korak prema ponavljanju tog rezultata.

Nenad Zimonjić i Daniel Nestor nisu imali rješenja za raspoloženu hrvatsko-brazilsku kombinaciju koja je s uvodnih 4:0 praktički osigurala prvi set, a srpsko-kanadska kombinacija uspjela je vratiti tek jedan break zaostatka.

U drugom setu su Zimonjić i Nestor bili puno ravnopravniji, imali nekoliko prilika za break, no ključan su napravili Dodig i Melo kod 5:5 te su potom mirno odservirali za pobjedu.

U prvom meču ove skupine Španjolci Granollers i Lopez su s dva puta po 6:4 svladali Francuze Roger-Vasselina i Benneteaua.

World Tour Finals, skupina B, prvo kolo:

Ivan Dodig/Marcelo Melo (Hrvatska/Brazil) – Nenad Zimonjić/Daniel Nestor (Srbija/Kanada) 6:3, 7:5