Dodig i Mladenović prošli u polufinale mješovitih parova

Hrvatski tenisač Ivan Dodig izborio je još jedno polufinale Grand Slama. On je u mješovitim parovima zaigrao sa srpskom tenisačicom Kristinom Mladenović te se plasirao među četiri najbolja para.

Dodig i Mladenović postavljeni su kao peti nositelji, a u četvrtfinalu svladali su Novozelanđane Erin Routliffe i Michaela Venusa. Sve je bilo gotovo u dva seta.

U prvom je setu bio dovoljan jedan break. Dodig i Mladenović u trećem su gemu došli do 40:15 i iskoristili prvu break loptu, a drugu su imali pri izjednačenju kod 4:2, ali Novozelanđani su obranili.

I u drugom setu dominacija Hrvata i Srpkinje, otvorili su s 5:1 i dva oduzeta servisa, u šestom gemu su spasili dvije break prilike kod 30:40 i mirno su stigli do pobjede i plasmana u polufinale.

U poluzavršnici čekaju ih drugi nositelji, kombinacija Zhang/Peers.