Dodig i Polašek krenuli tijesnim porazom na ATP Finalsu u Londonu

Kako je krenulo natjecanje u singlu na ATP Finalsima, krenuo je i turnir parova. Tu je i jedan hrvatski predstavnik, Ivan Dodig, a on je u paru s Filipom Polašekom poražen na startu.

Dodig i Polašek za prve protivnike su imali Lukasza Kubota i Marcela Mela koji su odnijeli pobjedu u produženom tie-breaku.

U zanimljivom dvoboju Dodig i Polašek dobro su krenuli, uzeli su prvi set, ali nisu zadržali tu visoku razinu igre.

Završnica prvog seta bilo je odlično razdoblje za Dodiga i Polašeka, vratili su se iz breaka zaostatka i onda su kod 5:4 iskoristili set loptu na protivničkom servisu i sa 6:4 uzeli prvi set.

U drugom setu izgubili su servis već u prvom gemu, a kako su oba para do kraja seta čvrsto držala svoj početni udarac, Kubot i Melo sa 6:4 izborili su produženi tie-break.

Tamo su uzeli sve poene na svom servisu i dva na servisu protivnika što je bilo dovoljno za 10:5 i pobjedu u prvom meču u skupini.

Klaasen i Venus u drugom meču porazili su Rama i Salisburyja sa 6:3, 6:4.

U drugom kolu Dodig i Polašek igraju protiv Klaasena i Venusa.