Dodig i Polašek preko Španjolaca do drugog kola

Iskusna hrvatsko-slovačka kombinacija Ivan Dodig/Filip Polašek u prvom kolu Australian Opena je opravdala status favorita. Dodig i Polašek su s lakih 2-0 u setovima deklasirali zvučnu španjolsku kombinaciju Pabla Carreno- Buste i Marca Lopeza. Sve skupa je trajalo manje od sat vremena i bilo je bezbolno za Hrvata i Slovaka.

Posebno su impresivni Dodig i Polašek bili u prvom setu u kojem su otpuhali protivnike s terena. Španjolci su osvojili tek jedan gem, u svoja dva ostala servis gema su izgubili servis te su Dodig i Polašek iskoristili dvije od tri break lopte, a da na svom servisu nisu ni pružili šansu protivnicima.

Prvi set je tako bio gotov za 25 minuta, a drugi traje tek šest minuta više i Španjolci dolaze do dva gema više. Već u prvom gemu Busta i Lopez imaju problema i moraju spašavati dvije break lopte, ali pri 3:3 više nema pomoći. Opet je zadrhtao servis, Dodig i Polašek rade 0:40 i koriste treću priliku, a onda na 5:3 rade 15:40 i koriste drugu meč loptu za laganu pobjedu.

U drugom kolu Dodiga i Polašeka čeka britanski par Dominic Inglot i Luke Bambridge.