Dodig i Polašek zaustavljeni na korak do osvajanja Antalyje

U finalu ATP turnira u Antalyji poraz je upisao Ivan Dodig koji je u Turskoj nastupao s Filipom Polašekom iz Slovačke. Bolji su od njih dvojice bili Jonathan Erlich i Artem Sitak.

Izraelsko-novozelandska kombinacija stigla je do pobjede sa 6:3, 6:4 nakon sat i 17 minuta igre. Hrvatski tenisač tako je u svom 28. finalu u parovima ostao na 13 osvojenih titula, a ovo mu je prvi poraz nakon tri uzastopne pobjede u finalima.

Dva su puta tijekom prvog srta Erlich i Sitak imali po break prednosti, ali dva puta taj su zaostatak nadoknadili Dodig i Polašek. Međutim, nakon što su im protivnici po treći puta oduzeli servis, više nije bilo povratka za hrvatsko-slovačku kombinaciju.

Drugi je set bio kudikamo izjednačeniji, a nijedan par dugo nije popuštao na servis. Ipak, prvi su to napravili Dodig i Polašek koji su kod 4:4 ispustili servis, a zatim i izgubili meč.