Dodig i Roger-Vasselin rutinski ušli u drugo kolo Mastersa u Miamiju

Svega 75 minuta trebalo je hrvatskom tenisaču Ivanu Dodigu i njegovom partneru, Francuzu Edouardu Roger-Vasselinu da svladaju Feliciana i Marca Lopeza te uđu u drugo kolo Mastersa u Miamiju.

Početak meča nije bio najbolji i Španjolci su odmah došli do breaka. Imali su dvojica Lopeza servis za odlazak na 5:3, ali Dodig i Roger-Vasselin uspijevaju se vratiti i doći do vraćanja breaka.

Set je došao do 13. igre u kojoj je hrvatsko-francuski par ipak potvrdio razliku u kvaliteti i slavio sa 7:5. Odlična završnica prvog seta bila je sjajan uvod u ono što se događalo u nastavku.

Dodig i Roger-Vasselin uvjerljivo su slavili sa 6:0, oduzeli čak tri puta servis protivnicima i dopustiti im u cijelom setu svega sedam poena. Drugi set trajao je tek 21 minutu te su Dodig i Roger-Vasselin potpuno zasluženo došli do slavlja.

U drugom kolu očekuje ih pobjednik ogleda Raven Klaasen/Michael Venus – Matwe Middelkoop/Diego Schwartzman.

ATP Masters Miami, 1. kolo:
Feliciano Lopez/Marc Lopez (ŠPA) – Ivan Dodig (HRV) / Edouard Roger-Vasselin (FRA) (5)6:7 0:6