Dodig i Roger-Vasselin u dva seta do polufinala Miamija

Današnji dojam što se tiče igre parova popravio je Ivan Dodig koji je u paru s Francuzom Edouardom Rogerom-Vasselinom prošao u polufinale Mastersa u Miamiju.

Nakon sat i 43 minute igre porazili su Maxima Gonzaleza i Horacija Zeballosa sa 6:4, 7:6 te tako izborili dvoboj protiv boljeg iz meča Isner/Querrey – Koolhof/Tsitsipas.

U prvom setu hrvatsko-francuska kombinacija nije dozvolila nijednu break priliku protivniku, a iskoristila je svoju ukupno četvrtu šansu za oduzimanje servisa. Povela je s 4:2 i ubrzo zaključila set.

Na korak do pobjede Dodig i Roger-Vasselin bili su nakon napravljenog breaka, vodstva od 5:4 i servisa za meč. Međutim, Gonzalez i Zeballos spasili su dvije meč lopte te u konačnici izborili tie-break. U 13. igri spasili su još jednu meč loptu, ali četvrtu nisu. Hrvatsko-francuski par slavio je s 8:6.

Masters Miami, četvrtfinale:
Ivan Dodig/Edouard Roger-Vasselin – Maximo Gonzalez/Horacio Zeballos 6:4, 7:6 (8)