Dodig protiv Pavića u finalu Roland Garrosa

Ivan Dodig i tajvanska tenisačica Latisha Chan izborili su finale na turniru mješovitih parova u Roland Garrosu.

Dodig i Chan iza sebe su ostavili još jedan težak meč u kojem su nakon velike borbe i neizvjesnosti došli do pobjede protiv kombinacije Groenefeld/Farah rezultatom 4:6, 7:5, 10:8.

Prvi set je ponudio loše serverske sekvence s obje strane, dva puta Chan i Dodig oduzimali su servis protivnicima, ali na svoju žalost tri puta su izgubili vlastiti. U drugom setu bilo je znatno manje amplituda, a hrvatsko-tajvanska kombinacija ključan break napravila je u 12. gemu. Treći set ponudio je super tie-break do deset koji uvijek nudi veliku neizvjesnost. Groenefeld i Farah poveli su 3:1, no vodstvo nije dugo potrajalo. Do kraja seta niti jedna kombinacija nije imala prednost veću od jednog poena, a ponovno ključan mini-break Chan i Dodig čine na meč lopti kod 9:8.

Ovime će gledati hrvatsko finale u mještovitim parovima, dan ranije Mate Pavić i Gabriela Dabrowski osigurali su svoje drugo uzastopno finale na Grand Slam turnirima, početkom godine osvojili su Australiju.