Dodig se oprostio od Münchena već u prvom kolu

Ivan Dodig nastavio je s neuvjerljivim nastupima i u Münchenu. U Barceloni je uspio upisati dvije pobjede, međutim prije toga nije igrao dobro, a u tom ritmu bio je i u Münchenu. Svladao ga je brazilski kvalifikant Thomaz Bellucci u dva seta…

Forma Ivana Dodiga i dalje nije dobra bez obzira na pobjede protiv Feliciana Lopeza i Facunda Arguella u Barceloni. Potvrdio je to i Brazilac Thomaz Bellucci na startu Münchena svladavši Dodiga u dva seta.

Bellucci je u kvalifikacijama svladao Trinkera, Vatutina i Bemelmansa te upisao tri pobjede koje su bile i očekivane. Ta tri meča su mu dodatno pomogla da se privikne na minhenske terene i bio je bolji protivnik od našeg tenisača.

Dodig je imao samo 45 posto ubačaja prvog servisa što je svakako bio priličan hendikep. Bellucci je u svakom setu imao po jedan break, onaj u prvom Dodig je nadoknadio, no u 13. igri ipak nije imao šanse.

U prvom setu Dodig se vratio kod 4:3 kada je stigao do 15:40 i vratio break, međutim u 13. igri nije imao šanse. Bellucci je projurio tie-breakom i sa 7:0 uzeo prvi set.

U drugom setu vodila se ravnopravna borba i nijedan igrač nije uspio doći do break lopte. Međutim, to je potrajalo do same završnice kada Dodig ulazi u probleme kod 5:4 na servisu za ostanak u meču, Bellucci stiže do 0:40 i realizira odmah prvu meč loptu.

Bio je to prvi dvoboj ove dvojice igrača. Bellucci je trenutno 122. igrač svijeta, a dobri nastupi u Münchenu svakako će mu donijeti uspon na ATP ljestvici dok za Dodiga i dalje nema dobrih vijesti.