Double-double Zupca, ali i presječeno dodavanje koje Booker kažnjava ubačajem za pobjedu

Sjajnu utakmicu odigrali su Phoenix Sunsi i Los Angeles Clippersi. Bila je to ujedno i bitka između Darija Šarića i Ivice Zupca gdje su obojica odigrali vrlo dobro iako je Zubac na kraju napravio pogrešku koja je doveo Sunse do pobjede.

Završnica je ponudila pravu dramu. 31 sekundu prije kraja Kawhi Leonards linije slobodnih bacanja bio je miran i izjednačio je na 115:115. Sunsi su imali napad, Ricky Rubio nije pogodio, Zubac hvata skok i odmah ide u dodavanje, ali loptu presjeca Mikal Bridges koji pronalazi Devina Bookera, a on se sjajno oslobodio prevario Leonarda i Paula Georgea i sa sirenom ubacuje za konačnih 117:115.

U prvom poluvremenu svaka momčad imala je svoje dobro razdoblje, ali Sunsi su serijom 14:2 uspjeli u završnici prvog poluvremena doći na plus deset i preuzeti kontrolu nad susretom.

U drugom dijelu Zubac je odigrao odlične minute i pomogao je Clippersima da se vrate u utakmicu, Sredinom treće dionice serijom 8:0 uspjeli su poravnati, Sunsi su se opet odvojili, ali u završnici je LA uhvatio priključak.

Završilo je pobjedom Phoenica tim ubačajem Bookera i Sunsi s tri pobjede ulaze u bitku za deveto mjesto. Osmoplasirani Memphis je u problemima i gotovo je sigurno da će devetoplasirani biti dovoljno blizu da se odigra play-in.

Booker je bio prvo ime utakmice s 35 poena (6/9 trica) i osam asistencija, Deandre Ayton dodao je 19 poena i sedam skokova, a Dario Šarić je za 26 minuta ubacio 13 poena (4/7 za dva, 0/2 za tri, 5/6 slobodna) uz osam skokova čime je bio prvi skakač Sunsa.

Kod poraženih Leonard je ubacio 27 poena uz sedam skokova, George je dodao 23 poena uz šest skokova i pet asistencija, a Ivica Zubac za 25 minuta ubacio je 18 poena (7/9 za dva, 4/5 slobodna) uz 12 skokova.