Efes ostvario gostujuću pobjedu

Veliku gostujuću pobjedu upisao je i Anadolu Efes koji je slavio kod Laboral Kutxe sa 72:66. Nakon čudesnog koša Zorana Planinića sa sirenom protiv Milana, Efes se napokon pokrenuo, slavio je i kod Galatasaraya u prvenstvu, a sada i kod Laborala u Euroligi.

U Španjolskoj mu nije bilo lako iako je imao značajnu prednost uoči posljednje četvrtine. Laboral je odlično otvorio utakmicu u napadu, no uslijedilo je razdoblje krize i Efes je to znao iskoristiti. Gosti su tijekom posljednje četvrtine imali i 13 poena prednosti da bi se Laboral Kutxa uspjela spustiti na minus šest, ali Planinićevo lijepo dodavanje za Bjelicu spriječilo je povratak domaćina i zaključilo priču.

“Pobjeda je došla zahvaljujući odličnoj obrani i moram svima čestitati na odlično odrađenom poslu. Cilj nam je bio zaustaviti njihove najopasnije igrače i to smo uspješno napravili. Tijekom utakmice smo rasli i bili sve bolji i da nismo ostali bez Gordona zbog ozljede, slavili bi još lakše. Posebne zasluge nose Batuk i Balbay koji su igrali odličnu obranu i stvarali pritisak na protivničke igrače”, rekao je gostujući trener Evangelos Angelou.

Strijelce gostiju predvodili su Kostas Vasileiadis (4/11) i Milko Bjelica (6/10) s po 15 poena, a Zoran Planinić je dodao 12 poena (3/5 za dva, 2/7 za tri) uz po četiri skoka i asistencije. Kod domaćina Tibor Pleiss je ubacio 14 poena (6/10), a Thomas Heurtel 13 (5/9). Potpuno su podbacili Andres Nocioni sa šutom 1/8 i Fernando San Emeterio koji je šutirao 1/7.