Fantastični Dončić tricom za pobjedu izjednačio seriju s Clippersima

Još jednom se svijet klanja Luki Dončiću. Fantastični Slovenac je zbog izvrnuća gležnja bio upitan za četvrtu utakmicu s Clippersima, ali je stisnuo zube i odigrao. I to kako. Uprtio je momčad bez Kristapsa Porzingisa na leđa, okrenuo zaostatak od 21 poena razlike i doveo Maverickse do pobjede u produžetku.

Nevjerojatan preokret kreće nakon 16 minuta košarke kad Clippersi imaju +21, a Dončiću se pridružuje Trey Burke i serija kreće te je do poluvremena razlika već pala na osam poena. Mavsi ne usporavaju ni početkom drugog poluvremena, već rade seriju 16:0 i pretvaraju rezultat u plus osam.

Devet minuta do kraja je rezultat maksimalnih 106:94 za Maverickse, ali onda kreće povratak Clippersa u režiji Loua Williamsa i Marcusa Morrisa. Pridružili su se i Kawhi Leonard te Reggie Jackson i rezultat je izjednačen, a Leonard promašuje zadnji napad i ide se u produžetak sa 121:121.

U dodanom vremenu se uglavnom igra koš na koš, a posljednja dva napada su pravi triler. Nakon što je Dončić vezao četiri poena i postavio 132:130, loptu u ruke je uzeo Leonard koji je pronašao Morrisa u kutu za 133:132, a onda Dončić sa sirenom pogađa fantastičnu tricu s devet metara za pobjedu.

Dončić je ubacio 43 poena uz 17 skokova i 13 dodavanja za povijesni učinak u svom prvom doigravanju, a pratio ga je Burke s 25 poena. Kod Clippersa je Leonard ubacio 32 uz devet skokova, dok je 36 zabio Williams. Jako dobar je bio Ivica Zubac koji je za 21 i pol minutu zabio 15 poena uz četiri skoka i asistenciju te šut 5/9, ali nije bio dovoljno. Opet se osramotio Paul George koji je šutirao tek 3/14 za devet poena.