Fantastični Mladen Primorac nedovoljan Boscu za pobjedu

Adria Oil Škrljevo u subotu je u Zagrebu pobijedilo Bosco rezultatom 93:88, te je tako zagrebački klub “zacementiralo” na zadnje mjesto u ovosezonskom izdanju HT Premijer lige.

Bosco – Adria Oil Škrljevo 88:93 (22:24, 28:26, 14:24, 24:19)

(Primorac 38p(8sk, 4as), Babić 13p, Tešija 13p(7sk) – Štemberger 15p, Krstanović 14p (6sk), Williams 14p)

Gosti su puno bolje ušli u utakmicu te su već nakon nekoliko minuta igre otišli na 13:2, no Bosco se najviše zahvaljujući vrlo raspoloženom Mladenu Primorcu vratilo u utakmicu, te je do kraja prve dionice uspjelo smanjiti razliku na samo dva poena razlike. U drugoj četvrtini su domaći na krilima Primorca, Stjepana Tešije i Petra Babića nastavili odlično igrati te su četvrtinu dobili s dva poena razlike, tako da se na predah otišlo izjednačenim rezultatom (50:50).

U nastavku se dogodio neobjašnjiv pad u igri Bosca, budući da su poveli 54:50, a zatim su gosti ušli u veliku seriju i uspjelo im je na minutu do kraja četvrtine otići na velikih devet poena viška.

U zadnjoj četvrtini su “Sveci” odigrali ponovno jako dobro, završili četvrtinu u svoju korist, no nije im uspjelo režirati potpuni preokret, tako da monstruozan nastup Primorca nije okrunjen pobjedom.

Kod Bosca je strašnu utakmicu odigrao već spomenuti Primorac (38 poena, osam skokova i 4 asistencije uz indeks 38), Babić i Tešija su dodali 13 poena. U pobjedničkoj momčadi najefikasniji je bio Siniša Štemberger s 15 poena dok je Stipe Krstanović zabio 14 poena uz 6 skokova.