Filip Ostojić obranio naslov, Sara Raspudić brončana na Balkanskom prvenstvu

Fantastičan uspjeh na Balkanskom prvenstvu za djecu od 11 do 14 godina postigli su karatisti Međugorja osvojivši dvije medalje.

Filip Ostojić je u kategoriji dječaka 2003 god.12 god. -45kg. osvojio zlatnu medalju čime je obranio titulu od prošle godine.

Filip je do titule došao kroz 5 borbi; prvo kolo je bio sloboda, drugo kolo pobjeđuje predstavnika Kosova a u četvrtfinalu pobjeđuje predstavnika Turske. U polufinalu pobjeđuje predstavnika Bosne i Hercegovine i u finalnoj borbi Slovenca za veliko slavlje i potvrdu da je jedan od najperspektivnijih mladih karatista BIH.

Drugu medalju za karate klub Međugorje je osvojila Sara Raspudić koja je u kategoriji djevojčice 2004 god. 11god. -40kg. osvojila treće mjesto. Sara je do medalje pobjedila predstavnicu Tursk, u drugom kolu gubi od Makedonke koja prolazi u finale i Sari daje mogućnost da kroz repasažnu borbu osvoji medalju u kojoj je pobjedila predstavnicu Bosne i Hercegovine