Nogometaši Brotnja osvojili su prve proljetne bodove pobijedivši Kamešnicu na Barama 4:2. Strijelac dva pogotka u utakmici 17. kola Druge lige NS FBiH – Jug za Brotnjo bio je Ivan Šarac, a po pogodak su postigli Tomislav Pavlović i Radoslav Bunoza.

U 8. minuti igre Ivan Šarac je bio precizan s bijele točke i doveo Brotnjo u vodstvo 1:0, a sedam minuta kasnije za goste je pogodio Zvonimir Tirić. Sredinom prvog poluvremena Ivan Šarac je postigao svoj drugi pogodak na utakmici i postavio konačni rezultat prvog dijela utakmice. Dakle, Brotnjo je na poluvrijeme otišlo s prednošću, no nakon pet minuta igre u nastavku Petar Vukadin vratio je goste u igru pogodivši mrežu Brotnja za 2:2.

Nakon novog izjednačenja uslijedilo je petnaestak minuta zatišja a onda je Tomislav Pavlović sjajnim pogotkom donio prednost Brotnju po treći put na utakmici. Pobjedu Brotnja šest minuta prije kraja utakmice potvrdio je Radoslav Bunoza koji je najviše skočio na nabačenu loptu i prevario vratara Ivicu Madžara za konačnih 4:2.

HNK Brotnjo Čitluk: Burić, D. Milićević (od 75. Vučić), Brajković, M. Milićević, Bunoza, Pavlović, Džajić, Ilić (od 52. Gagro), Ostojić, Pehar (od 22. Sušac), Šarac. Trener: Tihomir Miloš.